Album Fotograficzny vs Książka Fotograficzna

marekp
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 12:11 pm
Kontaktowanie:

Album Fotograficzny vs Książka Fotograficzna

Postautor: marekp » wt maja 08, 2012 12:28 pm

Witam
w tym krótkim tekście postaram się Państwu wyjaśnić różnice pomiędzy dwoma produktami ALBUMEM i KSIĄŻKĄ fotograficzną które są bardzo często mylone, czy to z powodu nazewnictwa na rynku "foto książka, foto księga, album, fotoalbum, itp...) a co za tym idzie w trakcie projektowania popełniane są błędy uniemożliwiające prawidłowe wykonanie materiałów.
ALBUM FOTOGRAFICZNY - wykonywany jest z tzw rozkładówek czyli dwu sąsiadujących ze sobą stron - lewej i prawej projektowanych i drukowanych jako jedna całość "bigowanych" w środku. W albumie po otwarciu 2 strony dają jeden ciągły obraz pozwalający na swobodne przechodzenie obrazu z lewej na prawą stronę.
Obrazek
Albumy fotograficzne są wykonywane 2 technologiach
- naświetlania fotograficznego na papierach halogenowo srebrowych - to gamut barwny sięga"okolic" sRGB dostępne są papiery - błyszczące, matowe, jedwabiste, metaliczne
- druku pigmentowego za pośrednictwem ploterów "drukarek" fotograficznych - tu gamut w zależności od urządzenia może osiągać nawet zakres ProPhoto, a dostępność papierów jest ogromna od podstawowych błysk, mat, perła przez papiery "ozdobne", "artystyczne" do papierów barytowych.
Co ważne w ALBUMACH FOTOGRAFICZNYCH karty są utwardzane "przekładką" co zapewnia większą sztywność materiału i podnosi grubość przy niewielkich objętościach albumów.
Klasyczna objętość ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO zawiera się w przedziale 6 - 30 rozkładówek (12 - 60 stron)

KSIĄŻKA FOTOGRAFICZNA - wykonywana jest wg typowych standardów poligraficznych każda kartka jest przygotowywana jako osobna, projekt zaczyna się od prawej strony, a łączenie pomiędzy stronami jest widoczne. Możliwe jest wykonanie przejścia obrazu z lewej na prawą stronę ale z "niewielkim ubytkiem".
Obrazek
Książki fotograficzne wykonywane są najczęściej za pośrednictwem drukarek laserowych w 4 kolorach CMYK, bardziej zaawansowane jakościowo książki są wykonywane na urządzeniach HP INDIGO pozwalających na druk w 6 kolorach CMYK + CL + LM pozwalających na uzyskanie lepszych kolorów (nasycenie, jednolitość) - delikatniejszych przejść tonalnych.
Do druku wykorzystywane są różne papiery - od tradycyjnych papierów kredowych do specjalistycznych papierów symulujących papiery do drukarek atramentowych, oraz specjalne materiały pozwalające na uzyskanie efektu książki otwierającej się idealnie na płasko.
Obrazek
Obrazek
Gramatury papieru stosowanego do produkcji Książek Fotograficznych sięgają od 130 do 350 g, natomiast objętości od 20 do 250 stron.

Jeśli macie Państwo jakieś pytania, własne spostrzeżenia dotyczące różnic o których nie wspomniałem proszę pisać.

Zapraszam do dyskusji, który z produktów jest dla Państwa bardziej użyteczny.

Pozdrawiam
Marek
neografik
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Chojnice
Kontaktowanie:

Re: Album Fotograficzny vs Książka Fotograficzna

Postautor: neografik » wt maja 08, 2012 4:26 pm

A gdzie można zamówić taka fotoksiążkę na HP Indygo 6 kolorów? Z chęcią sprawdzę ...
marekp
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 12:11 pm
Kontaktowanie:

Re: Album Fotograficzny vs Książka Fotograficzna

Postautor: marekp » wt maja 08, 2012 4:31 pm

neografik pisze:A gdzie można zamówić taka fotoksiążkę na HP Indygo 6 kolorów? Z chęcią sprawdzę ...


witaj
książki drukowane 6 kolorach na HP INDIGO możesz zamówić tu:
http://www.albumfotograficzny.com.pl/in ... rodukty/97

jak będziesz miał jakieś pytania - pisz śmiało do mnie :)
pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Budziko
Posty: 316
Rejestracja: pn sie 08, 2011 9:52 pm
Kontaktowanie:

Re: Album Fotograficzny vs Książka Fotograficzna

Postautor: Budziko » wt maja 08, 2012 8:00 pm

Rozumiem, że jesteś przedstawicielem i po trochu się tu reklamujesz ;)
Nie mam ja osobiście nic przeciwko, bo cieszę się jak można z osobą kompetentną porozmawiać o produkcie i zamawiając produkt oczekiwać czegoś innego wynikającego z własnej niewiedzy.
Nie zamawiałem w AF nic choć konto mam założone. Za to zawsze podobały mi się małe albumiki które są ofercie. Na zdjęciach wyglądają extra. Jako gadżet - super.
Odbitki które najczęściej zamawiam w sezonie ślubnym - mam trochę lepszą cenę niż ta która jest na stronie AF.
Przejrzałem cennik i trochę drogo macie :) Chyba, ze cennik dla współpracujących jest trochę inny.
marekp
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 12:11 pm
Kontaktowanie:

Re: Album Fotograficzny vs Książka Fotograficzna

Postautor: marekp » wt maja 08, 2012 10:35 pm

witaj
tak jestem przedstawicielem firmy Album Fotograficzny Kserkop.
co do cen produktów - to oczywiście system rabatowy działa - związany jest ze stałą współpracą oraz obrotem :)
Co do cen - nie jesteśmy najtańsi - ale nasze produkty są "inne" - ręczna introligatornia, albumy naświetlane z dużym gamutem barwnym lub drukowane na epsonie.
Te produkty pozwalają wyróżnić się na rynku.
Jeśli masz jakieś pytania dawaj śmiało.
w kolejnych dniach postaram się opisać konkretne produkty ich właściwości i możliwe zastosowania.

pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Budziko
Posty: 316
Rejestracja: pn sie 08, 2011 9:52 pm
Kontaktowanie:

Re: Album Fotograficzny vs Książka Fotograficzna

Postautor: Budziko » wt maja 08, 2012 11:00 pm

marekp pisze:w kolejnych dniach postaram się opisać konkretne produkty ich właściwości i możliwe zastosowania.

Cieszę się ogromnie.
marekp pisze:co do cen produktów - to oczywiście system rabatowy działa - związany jest ze stałą współpracą oraz obrotem :)

Większość z nas jest pewnie przed sezonem
Pewnie większość tez się ucieszy jak wspomnisz o Waszym systemie rabatowym aby można było skalkulować koszta we własnym zakresie.
Awatar użytkownika
Asida Turawa
Moderator
Posty: 1271
Rejestracja: śr maja 04, 2011 10:47 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

Re: Album Fotograficzny vs Książka Fotograficzna

Postautor: Asida Turawa » pt maja 11, 2012 2:07 pm

Budziko pisze:Rozumiem, że jesteś przedstawicielem i po trochu się tu reklamujesz ;)

Przemku, Marek zamieszcza te informacje za naszą zgodą, uznaliśmy, że szczegółowe informacje na temat fotoksiążek i albumów oraz pomoc w tym temacie i bezpośredni kontakt z fachowcem wszystkim się przyda:)

tanie meble kuchenne warszawa

Wróć do „Albumy, Fotoalbumy, Fotoksiążki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość